kinološko društvo slovenska bistrica logotip
predstavitev

Simona KOSTAJNŠEK BRGLEZ - vodja osnovne vrste tečaja šolanja psov
Damijan KOLETNIK - vodja osnovne vrste tečaja šolanja psov
Mateja JEREBIC - vodja osnovne vrste tečaja šolanja psov
Anja JUG - vodja osnovne vrste tečaja šolanja psov in polagalka sledi
Mojca SMODE - vodja osnovne vrste tečaja šolanja psov
Sara HMELAK - inštruktorica agilitya
Marijan GUMZEJ - polagalec sledi
Eva VELER – inštruktorica agilityja

PROGRAMI ŠOLANJA

VRTEC
Vrtec je namenjen psom od prihoda k novemu lastniku do 4. meseca starosti. Je neformalna oblika šolanja, ki temelji na druženju, medsebojnem spoznavanju psov in vodnikov ter seznanjanjem z različnimi situacijami in odzivu nanje. Vodniki si izmenjujejo izkušnje in jih skupaj z inštruktorji racionalno ovrednotijo.

MALA ŠOLA
Mala šola je namenjena psom od 4. do 9. meseca starosti. Program se izvaja predvsem skozi igro, ki jo nadzira vodnik ob pomoči inštruktorja. Tako pes v zgodnji dobi pridobiva potrebna znanja za nadaljnjo delo brez negativnih izkušenj. Pomembno je, da vodnik in pes vzpostavita primeren odnos, ki temelji na vzajemnem zaupanju in razumevanju. Ob koncu tečaja bo pes socializiran in sposoben življenja v urbanem okolju.

OSNOVNO ŠOLANJE
Osnovno šolanje se izvaja po treh uradnih programih KZS z različno stopnjo zahtevnosti. Najosnovnejši je program A, ki je sestavljen zgolj iz vaj poslušnosti. Zahtevnejši je program B-BH, ki so mu dodane vaje v urbanem okolju, kjer se morajo psi pravilno odzvati na različne situacije ter teoretični del za vodnika.

Še obširnejši je program C, ki vsebuje ob poslušnosti tudi preizkus iz sledenja in obrambe.

NADALJEVALNO ŠOLANJE
Po uspešno opravljenem osnovnem šolanju je možnost nadaljevanja šolanja v tako imenovanih klasičnih kinoloških disciplinah po naslednjih programih: IPO-I, II in III. Po zadnjem programu potekajo tudi tekmovanja na najvišjih nivojih.

AGILITY
Agility je razmeroma nova kinološka disciplina, ki je prišla k nam iz Anglije. Sama beseda pomeni gibčnost oziroma spretnost. Pri tej disciplini mora pes brez napake in čim hitreje premagati parkur, ki je sestavljen iz najrazličnejših preskokov, prehodov skozi tunele preko gugalnic, mostov in palisad ter slaloma. Ovire in zahtevnost parkurja je prilagojena različnim velikostim psov in doseženi stopnji znanja.

PASJI FRIZBI
Frizbi (ang. dogfrisbee, disc dog) je razmeroma mlad kinološki šport v Evropi, ki se hitro razširja in priteguje čedalje več ljubiteljev. Začel se je v Ameriki v sedemdesetih letih. Glavni poudarek tega športa je na tem, da uživata pes in vodnik pri varnem in spretnem metanju in lovljenju frizbijev.

URNIK JESEN 2017

Pripravili smo URNIK JESEN 2017

Vpisnica novega člana za šolanje

KZS pravilnik izpitov - Nižji programi